Unstoppable Pressing se představili na Kiekko Cupu

01.07.2022

Unstoppable Pressing se, pod nátlakem Marse, představili na letošním Kiekko Cupu. Jak dopadli?

Unsto bylo nalosováno do skupiny A. V ní se kromě slovenského celku představili Godsent, HC Tyrmäys, HC Tylykone a Blashyrkh Frost Demons. "Pressaři" vstoupili do turnaje dvojzápasem s Tyrmäys. V prvním duelu si ani neškrtli a prohráli 0:8. V tom druhém to bylo lepší, ale i přesto se končilo dříve, výsledek dosáhl 8 gólového rozdílu, konrétně 2:10. O čestný brankový úspěch se postarali Mars a také MVP týmu Supak

O 3 dny později následovalo další dvojutkání, tentokrát s největším favoritem skupiny, týmem Godsent. V prvním zápase se končilo v čase 11:58. Zápas ukončil wehi. Jediným, kdo se prosadil na straně Unsta byl Adak, asistoval mu jeho dozor, Daveg. Ve druhém klání se strhla neuvěřitelná přestřelka, Press byli dokonce blízko senzaci, avšak Godsent převzal ve správnou chvíli otěže. V první třetině vše vypadalo bídně, hosté vedli 4:1, avšak ve druhé třetině ukázal Supak svojí extratřídu. Během 6 minut vstřelil 3 góly a udržel svůj tým na dostřel. Ve třetí třetině poté snížil na 5:7, přichystal Marsovi lahůdku na 6:7 a samotný Mars šokoval studené finské ksichty vyrovnávacím gólem. Godsent zapnul tryhard mode a vsítil 2 branky do konce zápasu, což znamenalo konečný výsledek 7:9.

Včera se tým, který vyznává strategii Lacka Borbélyho, utkal se zbylými soupeři. Nejprve odehráli dvojzápas s HC Tylykone, kterému 2x podlehli o 8 gólů. V prvním utkání se Unsto dlouho drželo na dobrém stavu, jenže ve 2. třetině přišel kolaps. Nutno zmínit MVP Supaka, který si připsal 5 kanadských bodů. A taky překvapivě Adama, ten si připsal 4 branky a poté se vyhnul dopingové kontrole po zápase. Na tabuli svítil v čase 11.59 stav 5:13. To v odvetném zápase už Tylykone přečetlo svého soupeře a v průběhu první třetiny bylo hotovo. 0:8.

Závěrečné duely odehráli proti Blashyrku Frost Demons. Nejprve se odehrál zápas na půdě BFD, kde se Unstu nedařilo. Demons zavřeli bránu a vynulovali Pressing - 0:4. To v domácím zápase byli "Pressingmasteři" střelecky úspěšnější, ale propadli ve druhé třetině. I přes zásahy tria A-D-H(D) se Unstoppable Pressing nepodařilo zvítězit a prohrálo 3:10.

Mars silně lobboval za účast slovenského týmu v KiekkoCupu, avšak podle našich inside situací a taky stats, se na turnaj doslova vyjebal. MVP se stal Supak, musíme zdůraznit, že to je pokorný chalan s velkým talentem a že na Kiekko Cupu předvedl další ze svých dech beroucích výkonů.